A közösségi média a boldog kapcsolat veszélye?

A közösségi média a boldog kapcsolat veszélye?

Minden együtt töltött pillanatot közzétesz a Facebook-faladon, fotókat teszel fel a vacsoráidról az Instagramon, vagy a Twitter tele van boldog üzenetekkel? A brit tudósok egy olyan elmélettel álltak elő, amely szerint azzal, hogy megosztod kapcsolatod minden intimitását, bizonyos mértékig tönkreteszed a kapcsolatodat! Hogyan lehetséges ez?

Mások megnyugtatása

Rómeó és Júlia szüleik és a társadalom rosszallása ellenére feltétel nélkül szerették egymást. Úgy tűnik azonban, hogy a közösségi oldalakon aktív pároknak megnyugtatásra van szükségük az egész világtól, hogy kapcsolatuk gyönyörű, és tényleg nagyon szerelmesek. Az offline párok önellátóak. Minden együtt töltött pillanat dokumentálása, majd közzététele meglehetősen káros a kapcsolatodra.

Az offline párok nem vonják el a figyelmét

Ezt te magad is tudod. Közvetlenül a közösségi hálózatok fellendülése után olyan hangok kezdtek hallani, hogy tönkreteszik a személyes kommunikációt. És ezzel együtt a partner vagy baráti kapcsolatok. Valamiben biztosan igazuk van. Ha boldog vagy, akkor osztatlan figyelmet szentelsz partnerednek. Nem kell ellenőriznie, hogy valakinek tetszett-e az állapota vagy az imént hozzáadott fotó.

A piszkos ruhanemű privát marad

Minél több ember tud mindent a kapcsolatáról, nagyobb a probléma. A kisebb nézeteltéréseknek, amelyek minden kapcsolat normális részét képezik, privátnak kell maradniuk. Amíg a világ nem tud a mosatlan bögrékkel kapcsolatos nézeteltéréseidről, szinte azonnal megoldod azokat. A háttérbeszéd, a fotók vagy a közösségi oldalakon lévő státuszok egy kis problémát botránygá változtatnak, amely hosszú ideig követni fogja Önt. És mi más? Megrontja a kapcsolatát és megsérti a szerelmét.

Nem hasonlítják össze őket

Egyre több tanulmány és közvélemény-kutatás mutatja, hogy a közösségi média nélkül élők általában boldogabbak. Nem függenek a "lájkok" számától, hogy bizonyítsák kapcsolatuk erősségét. Nem is állandóan más párokhoz hasonlítják magukat. Ne feledje, hogy a közösségi médiában minden tökéletesnek tűnik. De az igazi kapcsolat sokkal fontosabb. Mindenekelőtt azt, hogy mit érzel és mit tapasztalsz. Nem, hogy hányan kommentáltak a fotódhoz. Ezt ne feledje, és ennek megfelelően intézkedjen.


Hasonló cikkek

Ciklusos kapcsolatok

Sokan úgy érzik, hogy újra és újra ugyanazt a partnert választják. Vagyis a rosszat. Gondolod, hogy bármi is legyen, mindig ugyanazzal az embertípussal fogsz végezni? Talán az a hibás, ahogy szakítottál az első partnereddel. Olvassa el, hogyan befolyásolhatja negatívan egy szakítás a jövőjét.

Hogyan lehet túllépni a váláson?

A válások a legtöbb esetben nagyon kegyetlenek. Egyes egyéneket ez a probléma a mélypontra dönthet. Te is közéjük tartozol? Tanácsot adunk Önnek, hogyan élje túl a válást komolyabb lelki sérülések nélkül.

Gyógyítsa meg kapcsolatát a hűtlenség után

Csal a szerelmed? Még mindig együtt akarsz maradni? Az egyszeri hűtlenség egy kis erőfeszítéssel leküzdhető. Ennek ellenére ez egy viszonylag hosszú távú folyamat. Össze kell szedned magad lelkileg, és újjá kell építeni a köztetek megromlott bizalmat. De ha akarod, meg tudod csinálni. Olvass tovább, tudjuk, hogyan kell!

Ne tedd tönkre a házasságodat haszontalan dolgokkal

Amikor két ember megígéri, hogy élete végéig hűségesek lesznek egymáshoz, azt várják, hogy kapcsolatuk tele legyen szeretettel, megértéssel és segítőkészséggel. Tanúk előtt megígérik, hogy hűségesen együtt élnek jóban és rosszban, egészségben és betegségben, boldogságban és boldogtalanságban, gazdagságban és szegénységben, amíg a halál el nem választja őket. De miért végződik néhány házasság válással néhány hónappal az esküvő után?

Miért nem utasítja el a barátságot egy nővel?

Legalább egyszer tapasztaltad. Egy komolyan szép nő ártatlanul mondta el neked, milyen nagyszerű barát vagy. De nem akarsz barátok lenni. Ha beleszerettél ebbe a nőbe, egy ilyen "vallomás" fájdalmat okozhat. De minden rossz valamire jó. Szóval hogyan lehet a legtöbbet kihozni egy nővel való barátságból?

Miért olyan magas a válások aránya?

Az emberek gyakran felsóhajtanak, hogy manapság a házasság nem olyan, mint régen. A házasságok csaknem fele válással végződik, és nem szokatlan, hogy valaki élete során háromszor házasodik vagy házasodik. Gyakran felmerül a kérdés, hogy ez miért van így. Mi volt a nagyszüleinknek, ami nekünk nincs? Sajnos (vagy szerencsére?) semmi romantikus. Nézze meg a választ.

Legújabb cikkek

Május elseje, a szerelem ideje

Május elseje, a szerelmesek ünnepe. Virágok és fák kezdenek virágozni mindenhol. Az állatok szaporodnak. A természet örül. Hagyd, hogy magával ragadja a tavaszi hangulat, és hívd el szerelmedet egy randevúra május elsején. Tanácsot adunk, hol és hogyan töltsön el egy ilyen varázslatos napot.

Mi zavarja a férfiakat a nőkben?

Mindannyian tudjuk, hogy a férfiak és a nők időről időre nem értik meg egymást. De mi a leggyakoribb oka a párkapcsolati vitáknak? Miért mennek a nők néha a férfiak idegeire? Kedves hölgyeim, nézzétek meg, mit tehettek, hogy szerelmüket száz százalékra fordítsák.

Tények és mítoszok a szerelemről, a szexről és a kapcsolatokról

Bizonyára ismersz számos mondást a szerelemről, a szexről vagy a kapcsolatokról. Melyikük igaz, és melyek csak mítoszok? Nézzük meg együtt a párkapcsolatokkal kapcsolatos leggyakoribb igazságokat és tévedéseket.

Csillogó egy kapcsolatban

Nem hiába mondják, hogy amikor egy nő találkozik egy férfival, a dolgok szépen elkezdenek szikrázni köztük. És nem, amikor a férfiak és a nők fizikailag és pszichológiailag teljesen különböző egyének. Ez azonban a kölcsönös szikra töltésétől függ. Legyen szó a vonzás szikráiról, vagy inkább a viták okozta szikrákról. Ha van pozitív szikra a kapcsolatban, az rendben van. Ha negatív, akkor ideje tenni valamit a kapcsolatoddal.

Szakadás a kapcsolatban

Találtad már magad olyan helyzetben, hogy még mindig együtt éltek, de mindkettőtöknek megvan a saját élete? Még mindig szeretitek egymást, de már semmi sem olyan, mint régen? Nem tudtok együtt élni, de egymás nélkül sem? Akkor érdemes elgondolkodni azon, hogy szünetet tartsunk a kapcsolatban! Mit jelent valójában egy kapcsolat megszakítása? Az, hogy néhány hétig-hónapig nem látjátok egymást, vagy a szerelmeteteknek vége?

Fotó dátum vagy dokumentálja a szerelem!

Élete legboldogabb időszakát éled? Találkoztál már végzetes szerelmeddel, és szeretnéd örökre megőrizni életed eme szép időszakának emlékeit? Nem számít, hogy újonnan szerelmes vagy, vagy már régóta randiztál. A lényeg az, hogy meg akar-e őrizni néhány szép kézzelfogható emléket erről az időszakról. Ha igen, akkor a közös élmények vagy életünk mérföldkövei fotódokumentációja lehet az ideális megoldás.