Miért szenvedsz a pároddal szembeni hűtlenségtől?

Miért szenvedsz a pároddal szembeni hűtlenségtől?

A hűtlenség életünk normális része. Szinte minden második házaspárt érint. Egyes nők határozott lépéseket tesznek, és szakítanak párjukkal. Mások még egy esélyt adnak emberüknek. De vannak olyan nők is, akik némán figyelik párjuk hűtlenségét. Azt kérdezed, hogy miért?

Alacsony önértékelés

Azok a nők, akik elviselik a barátjuk hűtlenségét, nagyon alacsony önértékeléssel rendelkeznek. Azt gondolják, hogy nem jó partnerek, és nem illenek a párjukhoz az ágyban. Másrészt elviselik a hűtlenséget, mert azt hiszik, élettársként kudarcot vallottak. Még ha nem is boldogok a kapcsolatban, abban maradnak. Azt az ostoba hiedelmet táplálják, hogy senki más nem akarja majd őket. De pusztító a gondolat, hogy életük hátralévő részében egyedül lesznek. Azonban szívesebben maradnak egy rosszul működő kapcsolatban, mintsem dacolnak félelmeikkel.

Munkahelyi háttér

Ha a pár felépítette a hátterét, a nő nem akarja lerombolni. Többnyire közös bútorozott házuk és kellő mennyiségű pénzük van. Rendszeresen évente kétszer megy nyaralni. Szép dolgokat vásárolnak. Ha egy nő megszokja ezt, nem akarja feladni elkényeztetett életét. Ha elhagyná élettársát, pénzügyi kerete legalább a felére csökkenne. Új lakást kell keresnie, és sokat kell spórolnia. Ráadásul, ha valami elromlik a lakásban, a férj mindent megjavít. Az ilyen nők inkább "figyelmen kívül hagyják" a hűtlenséget. Életüket szeretnék minél könnyebbé tenni azzal, hogy a meglévő szakszervezetben élnek.

Gyerekek

A legtöbb kisgyermekes nő megbocsát a férfiaknak az alkalmi hűtlenségért. tétováznak, hogy mi a fontosabb számukra, hogy egy komplett család időnkénti párbajjal, vagy válás és új élet pár nélkül. Hiszen minden gyereknek szüksége van apai nevelésre. A nők azt is figyelembe veszik, hogy gyermekeiket valamilyen pszichés trauma érheti az apjuktól való elszakadás miatt. A másik probléma a pénz. A hölgyek félnek az egzisztenciális nehézségektől. Mi van, ha nem tudja eltartani magát, nemhogy a gyerekeit? Mi van, ha utódaikat az apjuk felügyelete alá helyezik? Tűrik a hűtlenséget, hogy elkerüljenek sok olyan problémát, ami a gyermekeiket is érintené. Természetesen rossz amit csinálnak. Félelmeik miatt a következő néhány évben boldogtalan kapcsolatban élnek majd. Legalábbis addig, amíg a gyerekek fel nem nőnek.


Hasonló cikkek

Hogyan kezeljük az elutasítást?

Bizonyára sokszor találkozik majd az elutasítással az életében. Ez nem csak egy kapcsolatban való elutasítás kell, hogy legyen, hanem a barátaiddal, családoddal, munkáddal vagy bármi mással kapcsolatos elutasítás is. De hogyan lehet megbirkózni egy váratlan elutasítással? Mit tehetsz, hogy ez a csalódás ne okozzon ellenszenvet a hasonló élményeknek? Hogyan lehet a legjobbat kihozni az elutasításból?

Női mítoszok a férfiakról

Egyébként az édesanyád vagy a barátaid elmagyarázták neked, hogy milyen pasik ők garantáltan, és mire kell vigyáznod? Sajnos (vagy inkább szerencsére) ezen információk nagy része egyáltalán nem igaz. De a probléma az, hogy a nők hisznek ezekben a mítoszokban, és soha nem esnek megkérdőjelezni ezeket a "garantált igazságokat". Milyen hazugságokat mondasz magadnak gyakran a férfiakról?

Hogyan lehet helyreállítani a megromlott kapcsolatot?

Volt már szakított? Mégis úgy döntöttél, hogy újra összejössz? Akkor figyelj! Nem lesz könnyű helyreállítani egy kapcsolatot, miután az már véget ért. De ha mindketten dolgoztok rajta, van remény a javulásra. Mit kell tenni, hogy új kapcsolatot építs ki egy volt barátoddal?

Partnerfüggőség vagy féltékenység?

Érdekelni a másik ember iránt, félni, ha váratlanul sokáig marad valahol... Mindez teljesen normális. Megvédi kapcsolatát és párját. Szavak használata nélkül is megnyugtatjátok egymást, hogy érdekel. De honnan tudod, hogy nem haladsz-e a morbid féltékenység felé? Vagy akár a másiktól való függőség? A választ ebben a cikkben találja.

Szabadulj meg az árulás érzésétől

Csaltak a barátok/partnerek, eltitkolták előled életük egy fontos részét, vagy akár szó nélkül eltűntek az életedből? Még csak nem is kell olyan radikálisnak lennie, hogy elveszítse a mások iránti bizalmat. Ha elveszíti, szinte lehetetlen új és mindenekelőtt egészséges partnerséget létrehozni. Ez a te eseted is? Tekintse meg az utasításokat, hogyan lehet megszabadulni az árulás érzésétől.

Hogyan kerüljük el az értelmetlen vitákat

Az időnkénti éles véleménycsere egyszerűen egy kapcsolat része. Jobb, ha időnként jól veszekedni, mint lábujjhegyen megkerülni a problémát, és hagyni, hogy az igazi megfulladást okozzon a kapcsolatban. Egy darabban vitatkozni még rosszabb. Hogyan lehet megakadályozni az örök vitákat és megőrizni a békét a kapcsolatban?

Legújabb cikkek

Május elseje, a szerelem ideje

Május elseje, a szerelmesek ünnepe. Virágok és fák kezdenek virágozni mindenhol. Az állatok szaporodnak. A természet örül. Hagyd, hogy magával ragadja a tavaszi hangulat, és hívd el szerelmedet egy randevúra május elsején. Tanácsot adunk, hol és hogyan töltsön el egy ilyen varázslatos napot.

Mi zavarja a férfiakat a nőkben?

Mindannyian tudjuk, hogy a férfiak és a nők időről időre nem értik meg egymást. De mi a leggyakoribb oka a párkapcsolati vitáknak? Miért mennek a nők néha a férfiak idegeire? Kedves hölgyeim, nézzétek meg, mit tehettek, hogy szerelmüket száz százalékra fordítsák.

Tények és mítoszok a szerelemről, a szexről és a kapcsolatokról

Bizonyára ismersz számos mondást a szerelemről, a szexről vagy a kapcsolatokról. Melyikük igaz, és melyek csak mítoszok? Nézzük meg együtt a párkapcsolatokkal kapcsolatos leggyakoribb igazságokat és tévedéseket.

Csillogó egy kapcsolatban

Nem hiába mondják, hogy amikor egy nő találkozik egy férfival, a dolgok szépen elkezdenek szikrázni köztük. És nem, amikor a férfiak és a nők fizikailag és pszichológiailag teljesen különböző egyének. Ez azonban a kölcsönös szikra töltésétől függ. Legyen szó a vonzás szikráiról, vagy inkább a viták okozta szikrákról. Ha van pozitív szikra a kapcsolatban, az rendben van. Ha negatív, akkor ideje tenni valamit a kapcsolatoddal.

Szakadás a kapcsolatban

Találtad már magad olyan helyzetben, hogy még mindig együtt éltek, de mindkettőtöknek megvan a saját élete? Még mindig szeretitek egymást, de már semmi sem olyan, mint régen? Nem tudtok együtt élni, de egymás nélkül sem? Akkor érdemes elgondolkodni azon, hogy szünetet tartsunk a kapcsolatban! Mit jelent valójában egy kapcsolat megszakítása? Az, hogy néhány hétig-hónapig nem látjátok egymást, vagy a szerelmeteteknek vége?

Fotó dátum vagy dokumentálja a szerelem!

Élete legboldogabb időszakát éled? Találkoztál már végzetes szerelmeddel, és szeretnéd örökre megőrizni életed eme szép időszakának emlékeit? Nem számít, hogy újonnan szerelmes vagy, vagy már régóta randiztál. A lényeg az, hogy meg akar-e őrizni néhány szép kézzelfogható emléket erről az időszakról. Ha igen, akkor a közös élmények vagy életünk mérföldkövei fotódokumentációja lehet az ideális megoldás.