Miért térünk vissza korábbi partnereinkhez?

Miért térünk vissza korábbi partnereinkhez?

Talán ez már „megtörtént” veled, vagy legalább ismersz valakit, aki megtörtént. Szerették egymást, szakítottak. Ennek ellenére egy idő után visszatértek egymáshoz. Miért mennek vissza az emberek a volt partnereikhez szakításuk után? Egyes okok meglepőek, mások nem. Olvassa el a leggyakoribbakat.

Alacsony önértékelés

Talán a leggyakoribb "ok", amiért az emberek visszatérnek volt partnereikhez, az egyik partner alacsony önértékelése. Tudják, hogy a kapcsolat nem működik, és szakítanak. Később azonban saját alacsony önértékelésük elhiteti velük, hogy soha nem találnak jobbat, nem érdemlik meg a szerelmet, valahol súlyos hibát követtek el stb. Így visszatérnek egy nem működő kapcsolathoz, csak azért, hogy kapcsolatot létesítsenek.

Szokás

A második leggyakoribb ok azoknál a pároknál jelentkezik, akik sok éve együtt élnek. Már nem tudják elképzelni az életet eredeti párjuk nélkül. Tinédzser koruk óta járnak, gyerekeik vannak, céget alapítottak. A partnerek szakításának számos oka van. Minden mögött egykori szeretőjüket látják, minden új partnert összehasonlítanak az eredetivel. Néha gazdasági okai is vannak. Nem tudják saját lakbért fizetni, de még főzni sem tudják rendesen. És ez az oka annak, hogy újra vissza akarnak menni volt partnerükhöz.

Nem tudják, mit akarnak

Ez azokat a párokat érinti, akik nem tudták megfelelően nevezd meg szakításuk okát. A partnerek csak azt tudták, hogy nem boldogok együtt. De miért, az rejtély volt számukra. Ezután visszatérnek az exekhez, abban a reményben, hogy valami megváltozott, hogy már rájöttek "ez". De mindig újra csalódnak. Amíg meg nem találják, amit keresnek, a végtelenségig találkozhatnak és szakíthatnak.

Párkapcsolattól való félelem

Azok a partnerek, akik félnek egy kapcsolattól, nem igazán akartak szakítani kezdet. Szerelmesek lettek, jól voltak, de egyiküket hirtelen elkapta a szilárd, hosszú távú kapcsolat réme. És szó szerint pánikszerűen elmenekült előle. Ez az ok valójában az egyetlen, amely működhet. Kezdetben semmi oka nem volt a szakításnak. Egyedül, a megrémült fele ekkor képletesen szólva fellélegzett, megnyugodott, majd tisztázott érzésekkel térhetett vissza társához, hogy valóban kapcsolatot akar.


Hasonló cikkek

Házas vagyok, de szeretek egy másikat. Mi van ezzel?

A házassági esküvel megkötött élettársi kapcsolat egész időtartama alatt szép lehet. Csak rajtad múlik, hogyan vigyázol a szerelmedre, és hogyan élvezed a közös házasságot. De mit tegyünk, ha valaki másba szeretünk? Minden erőddel ellenállni az új szerelemnek, vagy megadni magad neki?

Fennáll a szakítás veszélye?

Péntek óta együtt vagytok? A románc már régen eltűnt a kapcsolatodból? Az utóbbi időben egyre gyakrabban kezded úgy érezni, hogy valami hiányzik a kapcsolatodból, vagy megint recseg valami köztetek? Érezted, hogy a kapcsolatod a végéhez közeledik? Tudjuk, hogyan tudod megmondani!

A munkahelyi romantika szabályai

Minden nap nyolc vagy több órát töltünk a munkahelyünkön. És ha ilyen hosszú ideig ülünk valaki mellett, aki szimpatikus, optimista vagy vonzó, könnyen kialakulnak a kötelékek. A Cseh Köztársaság nem tiltja az ilyen kapcsolatokat. Azonban kérjük, tartsa be a következő szabályokat a munkahelyi románcoknál.

Az egészséges kapcsolat 5 jele

Több típusú partnerség létezik. Nem mindegyik pusztító. Sajnos nagyon kevés közülük fenntartható hosszú távon, és csak egy igazán egészséges, ígéretes és hosszú távon. Szerinted neked és kedvencednek ugyanaz van? Próbáld ki "tesztünket"! Ha az alábbi 5 pontra legalább 4-szer igennel válaszol, gratulálunk. Ha nem, akkor még van tennivalója.

érdekházasságok – igen vagy nem?

Bizonyára minden nő gondolt erre valamikor. Szerelemből vagy észből jobb házasodni? Ma már hála Istennek a nőket nem kényszerítik elrendezett házasságra. Ezzel szemben a válások száma évről évre nő. Mi a jobb? Feltörtük!

Hogyan lehet megmenteni egy kapcsolatot

Nem megy neked, de nem akarsz szakítani. Megmenthető-e egyáltalán egy rosszul működő kapcsolat? Lehet és elég könnyen. De meg kell felelnie néhány feltételnek. Sajnos nem elég, ha több erőfeszítést teszünk. Csináljuk meg.

Legújabb cikkek

Május elseje, a szerelem ideje

Május elseje, a szerelmesek ünnepe. Virágok és fák kezdenek virágozni mindenhol. Az állatok szaporodnak. A természet örül. Hagyd, hogy magával ragadja a tavaszi hangulat, és hívd el szerelmedet egy randevúra május elsején. Tanácsot adunk, hol és hogyan töltsön el egy ilyen varázslatos napot.

Mi zavarja a férfiakat a nőkben?

Mindannyian tudjuk, hogy a férfiak és a nők időről időre nem értik meg egymást. De mi a leggyakoribb oka a párkapcsolati vitáknak? Miért mennek a nők néha a férfiak idegeire? Kedves hölgyeim, nézzétek meg, mit tehettek, hogy szerelmüket száz százalékra fordítsák.

Tények és mítoszok a szerelemről, a szexről és a kapcsolatokról

Bizonyára ismersz számos mondást a szerelemről, a szexről vagy a kapcsolatokról. Melyikük igaz, és melyek csak mítoszok? Nézzük meg együtt a párkapcsolatokkal kapcsolatos leggyakoribb igazságokat és tévedéseket.

Csillogó egy kapcsolatban

Nem hiába mondják, hogy amikor egy nő találkozik egy férfival, a dolgok szépen elkezdenek szikrázni köztük. És nem, amikor a férfiak és a nők fizikailag és pszichológiailag teljesen különböző egyének. Ez azonban a kölcsönös szikra töltésétől függ. Legyen szó a vonzás szikráiról, vagy inkább a viták okozta szikrákról. Ha van pozitív szikra a kapcsolatban, az rendben van. Ha negatív, akkor ideje tenni valamit a kapcsolatoddal.

Szakadás a kapcsolatban

Találtad már magad olyan helyzetben, hogy még mindig együtt éltek, de mindkettőtöknek megvan a saját élete? Még mindig szeretitek egymást, de már semmi sem olyan, mint régen? Nem tudtok együtt élni, de egymás nélkül sem? Akkor érdemes elgondolkodni azon, hogy szünetet tartsunk a kapcsolatban! Mit jelent valójában egy kapcsolat megszakítása? Az, hogy néhány hétig-hónapig nem látjátok egymást, vagy a szerelmeteteknek vége?

Fotó dátum vagy dokumentálja a szerelem!

Élete legboldogabb időszakát éled? Találkoztál már végzetes szerelmeddel, és szeretnéd örökre megőrizni életed eme szép időszakának emlékeit? Nem számít, hogy újonnan szerelmes vagy, vagy már régóta randiztál. A lényeg az, hogy meg akar-e őrizni néhány szép kézzelfogható emléket erről az időszakról. Ha igen, akkor a közös élmények vagy életünk mérföldkövei fotódokumentációja lehet az ideális megoldás.