Miért térünk vissza korábbi partnereinkhez?

Miért térünk vissza korábbi partnereinkhez?

Talán ez már „megtörtént” veled, vagy legalább ismersz valakit, aki megtörtént. Szerették egymást, szakítottak. Ennek ellenére egy idő után visszatértek egymáshoz. Miért mennek vissza az emberek a volt partnereikhez szakításuk után? Egyes okok meglepőek, mások nem. Olvassa el a leggyakoribbakat.

Alacsony önértékelés

Talán a leggyakoribb "ok", amiért az emberek visszatérnek volt partnereikhez, az egyik partner alacsony önértékelése. Tudják, hogy a kapcsolat nem működik, és szakítanak. Később azonban saját alacsony önértékelésük elhiteti velük, hogy soha nem találnak jobbat, nem érdemlik meg a szerelmet, valahol súlyos hibát követtek el stb. Így visszatérnek egy nem működő kapcsolathoz, csak azért, hogy kapcsolatot létesítsenek.

Szokás

A második leggyakoribb ok azoknál a pároknál jelentkezik, akik sok éve együtt élnek. Már nem tudják elképzelni az életet eredeti párjuk nélkül. Tinédzser koruk óta járnak, gyerekeik vannak, céget alapítottak. A partnerek szakításának számos oka van. Minden mögött egykori szeretőjüket látják, minden új partnert összehasonlítanak az eredetivel. Néha gazdasági okai is vannak. Nem tudják saját lakbért fizetni, de még főzni sem tudják rendesen. És ez az oka annak, hogy újra vissza akarnak menni volt partnerükhöz.

Nem tudják, mit akarnak

Ez azokat a párokat érinti, akik nem tudták megfelelően nevezd meg szakításuk okát. A partnerek csak azt tudták, hogy nem boldogok együtt. De miért, az rejtély volt számukra. Ezután visszatérnek az exekhez, abban a reményben, hogy valami megváltozott, hogy már rájöttek "ez". De mindig újra csalódnak. Amíg meg nem találják, amit keresnek, a végtelenségig találkozhatnak és szakíthatnak.

Párkapcsolattól való félelem

Azok a partnerek, akik félnek egy kapcsolattól, nem igazán akartak szakítani kezdet. Szerelmesek lettek, jól voltak, de egyiküket hirtelen elkapta a szilárd, hosszú távú kapcsolat réme. És szó szerint pánikszerűen elmenekült előle. Ez az ok valójában az egyetlen, amely működhet. Kezdetben semmi oka nem volt a szakításnak. Egyedül, a megrémült fele ekkor képletesen szólva fellélegzett, megnyugodott, majd tisztázott érzésekkel térhetett vissza társához, hogy valóban kapcsolatot akar.


Hasonló cikkek

Tinédzserrel élsz együtt?

Régóta együtt vagytok, de néha úgy érzed, hogy párod úgy viselkedik, mint egy kisgyerek? Eddig mindig azt gondoltad, hogy ez valószínűleg csak egy álom, vagy hogy ez csak valami furcsa időszak. De mi van, ha nem? Nézze meg, hogyan lehet megkülönböztetni egy tinédzsert a felnőtt férfitól!

Hogyan kezeljük az elutasítást?

Elutasított valaki, akibe szerelmes volt? Akkor biztosan tudod, hogy nagyon fáj. Minden elutasítás fáj, és mindig meg kell küzdeni vele.

Kevés hazugság egy kapcsolatban

A hazugságnak rövid a lába, és hogy az abszolút őszinteség a legfontosabb egy kapcsolatban? De hol! Bár kisgyerekként azt hallottuk, hogy nem szabad hazudni, felnőttként már tudjuk az igazságot. Az úgynevezett a fehér hazugságok teljesen jogosak. Ezek közé tartoznak az olyan hazugságok, mint „Drágám, nem vagy kövér!” vagy „Bizonyára nem kopaszodsz!”. Milyen apró hazugságok képezik még egy boldog kapcsolat alapját?

4 lépés az elutasítás kezeléséhez

Elutasított valaki, akibe szerelmes volt? Ha igen, akkor biztosan tudja, mennyire fáj. Ezekkel a tippekkel sokkal könnyebben kezelheti az elutasítást.

Közös foglalkoztatás? Jó ötlet vagy vége a kapcsolatnak?

Munka közben találkozott a partnerével? Volt már lehetősége, hogy ugyanazon a munkahelyen dolgozzon? Vállalkozást szeretnél indítani egy partnerrel? Akár már régóta dolgoztok együtt, akár csak most készülök együtt dolgozni, figyeljen! Jó ötlet, vagy a mondás, hogy mindkét partnernek ugyanaz a munkája = kapcsolatgyilkos?

Szeretet nélküli kapcsolatban élsz?

Gyanítod, hogy szerelmed örökre elmúlt, miközben folytatod valamiben, amit már nem nevezhetsz kapcsolatnak? Az érzelmeket táplálni kell, különben elsorvadnak. A szerelem megértésből, a másikért való harcra való hajlandóságból, barátságból és még sok másból áll. De mindkettőtöknek meg kell próbálnia. Félsz, hogy nincs több szerelem a kapcsolatodban? Nézze meg, hogyan állapíthatja meg.

Legújabb cikkek

Május elseje, a szerelem ideje

Május elseje, a szerelmesek ünnepe. Virágok és fák kezdenek virágozni mindenhol. Az állatok szaporodnak. A természet örül. Hagyd, hogy magával ragadja a tavaszi hangulat, és hívd el szerelmedet egy randevúra május elsején. Tanácsot adunk, hol és hogyan töltsön el egy ilyen varázslatos napot.

Mi zavarja a férfiakat a nőkben?

Mindannyian tudjuk, hogy a férfiak és a nők időről időre nem értik meg egymást. De mi a leggyakoribb oka a párkapcsolati vitáknak? Miért mennek a nők néha a férfiak idegeire? Kedves hölgyeim, nézzétek meg, mit tehettek, hogy szerelmüket száz százalékra fordítsák.

Tények és mítoszok a szerelemről, a szexről és a kapcsolatokról

Bizonyára ismersz számos mondást a szerelemről, a szexről vagy a kapcsolatokról. Melyikük igaz, és melyek csak mítoszok? Nézzük meg együtt a párkapcsolatokkal kapcsolatos leggyakoribb igazságokat és tévedéseket.

Csillogó egy kapcsolatban

Nem hiába mondják, hogy amikor egy nő találkozik egy férfival, a dolgok szépen elkezdenek szikrázni köztük. És nem, amikor a férfiak és a nők fizikailag és pszichológiailag teljesen különböző egyének. Ez azonban a kölcsönös szikra töltésétől függ. Legyen szó a vonzás szikráiról, vagy inkább a viták okozta szikrákról. Ha van pozitív szikra a kapcsolatban, az rendben van. Ha negatív, akkor ideje tenni valamit a kapcsolatoddal.

Szakadás a kapcsolatban

Találtad már magad olyan helyzetben, hogy még mindig együtt éltek, de mindkettőtöknek megvan a saját élete? Még mindig szeretitek egymást, de már semmi sem olyan, mint régen? Nem tudtok együtt élni, de egymás nélkül sem? Akkor érdemes elgondolkodni azon, hogy szünetet tartsunk a kapcsolatban! Mit jelent valójában egy kapcsolat megszakítása? Az, hogy néhány hétig-hónapig nem látjátok egymást, vagy a szerelmeteteknek vége?

Fotó dátum vagy dokumentálja a szerelem!

Élete legboldogabb időszakát éled? Találkoztál már végzetes szerelmeddel, és szeretnéd örökre megőrizni életed eme szép időszakának emlékeit? Nem számít, hogy újonnan szerelmes vagy, vagy már régóta randiztál. A lényeg az, hogy meg akar-e őrizni néhány szép kézzelfogható emléket erről az időszakról. Ha igen, akkor a közös élmények vagy életünk mérföldkövei fotódokumentációja lehet az ideális megoldás.