Miért térünk vissza korábbi partnereinkhez?

Miért térünk vissza korábbi partnereinkhez?

Talán ez már „megtörtént” veled, vagy legalább ismersz valakit, aki megtörtént. Szerették egymást, szakítottak. Ennek ellenére egy idő után visszatértek egymáshoz. Miért mennek vissza az emberek a volt partnereikhez szakításuk után? Egyes okok meglepőek, mások nem. Olvassa el a leggyakoribbakat.

Alacsony önértékelés

Talán a leggyakoribb "ok", amiért az emberek visszatérnek volt partnereikhez, az egyik partner alacsony önértékelése. Tudják, hogy a kapcsolat nem működik, és szakítanak. Később azonban saját alacsony önértékelésük elhiteti velük, hogy soha nem találnak jobbat, nem érdemlik meg a szerelmet, valahol súlyos hibát követtek el stb. Így visszatérnek egy nem működő kapcsolathoz, csak azért, hogy kapcsolatot létesítsenek.

Szokás

A második leggyakoribb ok azoknál a pároknál jelentkezik, akik sok éve együtt élnek. Már nem tudják elképzelni az életet eredeti párjuk nélkül. Tinédzser koruk óta járnak, gyerekeik vannak, céget alapítottak. A partnerek szakításának számos oka van. Minden mögött egykori szeretőjüket látják, minden új partnert összehasonlítanak az eredetivel. Néha gazdasági okai is vannak. Nem tudják saját lakbért fizetni, de még főzni sem tudják rendesen. És ez az oka annak, hogy újra vissza akarnak menni volt partnerükhöz.

Nem tudják, mit akarnak

Ez azokat a párokat érinti, akik nem tudták megfelelően nevezd meg szakításuk okát. A partnerek csak azt tudták, hogy nem boldogok együtt. De miért, az rejtély volt számukra. Ezután visszatérnek az exekhez, abban a reményben, hogy valami megváltozott, hogy már rájöttek "ez". De mindig újra csalódnak. Amíg meg nem találják, amit keresnek, a végtelenségig találkozhatnak és szakíthatnak.

Párkapcsolattól való félelem

Azok a partnerek, akik félnek egy kapcsolattól, nem igazán akartak szakítani kezdet. Szerelmesek lettek, jól voltak, de egyiküket hirtelen elkapta a szilárd, hosszú távú kapcsolat réme. És szó szerint pánikszerűen elmenekült előle. Ez az ok valójában az egyetlen, amely működhet. Kezdetben semmi oka nem volt a szakításnak. Egyedül, a megrémült fele ekkor képletesen szólva fellélegzett, megnyugodott, majd tisztázott érzésekkel térhetett vissza társához, hogy valóban kapcsolatot akar.


Hasonló cikkek

A férfiak legnagyobb hibái egy kapcsolatban

A párkapcsolati problémák egyidősek, mint maguk a kapcsolatok. És nem csak a férfi-nő párokban, hanem ott is, ahol két úr vagy két hölgy él együtt. Emberként különbözőek vagyunk, így minden kapcsolatnak megvannak a maga problémái. De amiben a kapcsolati tanácsadók egyetértenek, az az alábbiakban felsorolt hibák. A férfiak pedig elkövetik ezeket a hibákat.

Viselkedési minták, amelyek garantáltan tönkreteszik a kapcsolatodat

Mindegyik kapcsolata megromlik egy bizonyos idő elteltével? Még ha te magad sem tudod, lehet, hogy elköveted azt a hibát, amely tönkreteszi az összes kapcsolatodat. És nem csak neked. Néhány tapasztalt viselkedési minta a mindennapi életben is problémákat okozhat. Egy véget nem érő spirálba veted magad, ahol egy csodálatos románc fullasztó kapcsolattá fejlődik. Milyen viselkedési mintákat kerüli szívesebben?

A boldog kapcsolat alapelvei

Hogy boldogulsz a kapcsolatodban? Elégedett vagy, vagy úgy érzed, hogy ez nem az igazi? Tudod, hogy a megfelelővel (a megfelelővel) élsz együtt, és maximálisan élvezed az életet, vagy kételkedsz abban, hogy keress jobbat?

A megértés művészete

Gyakran hallja azt a panaszt, hogy nem érti a másikat? Nem hiába mondják, hogy a férfiak a Marsról, a nők pedig a Vénuszról származnak. A másik megértése sokszor sokkal nehezebb, mint amilyennek látszik. Néha az a benyomásod, hogy egyáltalán nem érted a partneredet? Készítettünk néhány tippet a másik ember jobb megértéséhez.

Macska vagy kutya? Ismerje meg partnere személyiségét kedvence alapján!

Rájött, hogy nem igazán tudja, milyen személyiségű a partnere? Állandóan meglep valami újjal, és ez megijeszt? Tudja meg, hogy a kutyákat vagy a macskákat szereti-e jobban. Ennek megfelelően felfedhető olyan tulajdonságai, amelyekről korábban fogalma sem volt. Olvass tovább, és nagyon meglepődhetsz azon, hogy milyen is valójában a partnered!

Jólányból szörnyeteg

A nők szeretik az önző embereket, a férfiak pedig a szörnyeket. De te egyszerűen tisztességes lány vagy, és nem viselkedhetsz kurvaként. Ne aggódj, nem kell! A tisztességnek semmi köze ahhoz, hogy a férfiak szeressenek. Olvassa el, hogyan lehet „szörnyeteggé” anélkül, hogy elárulná jó énjét!

Legújabb cikkek

Május elseje, a szerelem ideje

Május elseje, a szerelmesek ünnepe. Virágok és fák kezdenek virágozni mindenhol. Az állatok szaporodnak. A természet örül. Hagyd, hogy magával ragadja a tavaszi hangulat, és hívd el szerelmedet egy randevúra május elsején. Tanácsot adunk, hol és hogyan töltsön el egy ilyen varázslatos napot.

Mi zavarja a férfiakat a nőkben?

Mindannyian tudjuk, hogy a férfiak és a nők időről időre nem értik meg egymást. De mi a leggyakoribb oka a párkapcsolati vitáknak? Miért mennek a nők néha a férfiak idegeire? Kedves hölgyeim, nézzétek meg, mit tehettek, hogy szerelmüket száz százalékra fordítsák.

Tények és mítoszok a szerelemről, a szexről és a kapcsolatokról

Bizonyára ismersz számos mondást a szerelemről, a szexről vagy a kapcsolatokról. Melyikük igaz, és melyek csak mítoszok? Nézzük meg együtt a párkapcsolatokkal kapcsolatos leggyakoribb igazságokat és tévedéseket.

Csillogó egy kapcsolatban

Nem hiába mondják, hogy amikor egy nő találkozik egy férfival, a dolgok szépen elkezdenek szikrázni köztük. És nem, amikor a férfiak és a nők fizikailag és pszichológiailag teljesen különböző egyének. Ez azonban a kölcsönös szikra töltésétől függ. Legyen szó a vonzás szikráiról, vagy inkább a viták okozta szikrákról. Ha van pozitív szikra a kapcsolatban, az rendben van. Ha negatív, akkor ideje tenni valamit a kapcsolatoddal.

Szakadás a kapcsolatban

Találtad már magad olyan helyzetben, hogy még mindig együtt éltek, de mindkettőtöknek megvan a saját élete? Még mindig szeretitek egymást, de már semmi sem olyan, mint régen? Nem tudtok együtt élni, de egymás nélkül sem? Akkor érdemes elgondolkodni azon, hogy szünetet tartsunk a kapcsolatban! Mit jelent valójában egy kapcsolat megszakítása? Az, hogy néhány hétig-hónapig nem látjátok egymást, vagy a szerelmeteteknek vége?

Fotó dátum vagy dokumentálja a szerelem!

Élete legboldogabb időszakát éled? Találkoztál már végzetes szerelmeddel, és szeretnéd örökre megőrizni életed eme szép időszakának emlékeit? Nem számít, hogy újonnan szerelmes vagy, vagy már régóta randiztál. A lényeg az, hogy meg akar-e őrizni néhány szép kézzelfogható emléket erről az időszakról. Ha igen, akkor a közös élmények vagy életünk mérföldkövei fotódokumentációja lehet az ideális megoldás.