Szakítás az interneten keresztül

Szakítás az interneten keresztül

Manapság sokan azon a véleményen vannak, hogy az interneten keresztül történő szakítás valójában nem rossz dolog. Hiszen általa olyan sokan ismerik meg egymást, miért ne szakíthatnánk az ő segítségével? De egészen a közelmúltig a szakítás ebben a személytelen formában a legnagyobb gyávaságnak számított. Ma ez már nem ilyen szigorúan igaz. Mit lehet és mit nem tolerálni az internetes szakítás során?

Miért nem négyszemközt?

A személyes találkozás során gyakran kicsordulnak a könnyek, vagy elszállnak a kemény szavak. A szakítás önmagában fájdalmas dolog, még akkor is, ha mindkét fél egyetért ebben. És ez szinte soha nem történik meg a kapcsolatokban. Ha az interneten keresztül szakítasz, azt a benyomást keltheted a másikban, hogy nem is érdemes találkoznod, és négyszemközt elmondani, miért szakítasz. Ügyeljen arra, hogy ne keltse ezt a benyomást. Mindent úgy fogalmazz meg, hogy a lehető legkevesebb kárt okozz magadnak és a másiknak egyaránt.

Válassz megfelelő médiumot

Az interneten keresztül nyugodtan elgondolkodhatsz azon, hogy mit valójában mondani akarsz a másik személynek, és hogyan fogsz reagálni a bejövő válaszára. Az interneten keresztüli döntés „előnyös” különösen a félénk emberek számára. De a szakítás még mindig tisztán magánügy. Ha az interneten keresztül szeretne szakítani, válassza ki a megfelelő médiát. Használj levelezőt, skype-ot vagy icq-t. Ha már ezt az utat választotta, csak privát üzenetben írja meg, ne nyilvánosan, pl. Facebook-falon.

Állapot a "falon"

A Facebooknál maradunk egy ideig. A közösségi hálózatok számos módon megkönnyítik a kommunikációt. Kapcsolatban vagy távol élő barátokkal. Ugyanígy segíthetsz szerelmednek vagy távkapcsolatodnak is. Másrészt ezek az állapotok elég rosszul is érezhetik magukat. Főleg akkor, ha például hivatalosan megváltoztatja a Facebookon a státuszát "kapcsolatban", "eljegyzésben" "szingli"-re. A legrosszabb, amit tehetsz, hogy gyakorlatilag magyarázat nélkül megváltoztatod az állapotodat, és elvárod, hogy ez mindent megoldjon helyetted. Ilyen módon szakítani gyávaság.

Adj esélyt a másiknak

Még ha mindenáron el akarod kerülni a személyes találkozást, egy dolgot tarts szem előtt. Adj esélyt a másiknak is, hogy hozzászóljon a szakításhoz. Egyszerűen nem fair, hogy este tízkor írsz egy e-mailt a másiknak, majd azonnal kikapcsolod a számítógépet. Ketten voltatok kapcsolatban. Mindketten megvan a véleményetek a szakításról. Csak akkor szakíthatja meg a kapcsolatot, ha a másik személy nem válaszol. Az internetről, és abból a kapcsolatból.


Hasonló cikkek

5 mondat, ami abszolút mindenkit idegesít

Cholerik szinte bármit tud keverni. De a legtoleránsabb és legszelídebb partnert is ki lehet provokálni egy mondattal. Akár nő, akár férfi, soha ne mondd ezt a kedvesednek. Vagyis ha nem tudatosan keresel érvet.

Tudd, mikor kell szakítani vele (vele).

A munkakapcsolat fenntartása nagyon nehéz. Sajnos néha nem sikerül. Ebben az esetben jobb szakítani, és nem aggódni többé. Sok partner megváltozik a kapcsolat során, és olyan dolgokat kezd el, amelyek korábban idegenek voltak számára. De mi van akkor, ha viselkedésük hirtelen zavarni kezd? Miért érdemes szakítani a pároddal?

Válás 40 évesen, vagy mitől félünk a legjobban?

Fiatalon könnyű szerelmes lenni, új kapcsolatokat kialakítani és elhagyni őket. A húszas éveik elején járó fiatalok nem félnek szakítani valakivel, akivel ez már nem megy, és új szerelmet keresnek. A huszonötök sztrájkjával azonban egyre jobban aggódunk, hogy többé nem fogunk találkozni senkivel, aki érdekes lenne, és így továbbra is árnyas kapcsolatokban maradunk. Nem tudja elhagyni jelenlegi partnerét, és nem tudja miért? Mitől félsz a legjobban?

Hogyan lehet stressz nélkül élvezni a partner nyaralását?

Szeretsz nyaralni? Félsz, hogy pihenés helyett újra csak stresszt fogsz tapasztalni? Ne aggódj. Tanácsot adunk, mit tegyen, hogy ezúttal elkerülje a kellemetlen nyaralást.

A párom máshogy viselkedik velem, mint a kapcsolat elején

A kapcsolat elején a párod figyelmes, vidám, vicces, egyszóval tökéletes volt? Mi történt vele hirtelen? Miért lett egy idegesítő idióta, aki nem kommunikál veled, és még mosolyogni sem tud több éves kapcsolat után? Mi a teendő most? Tanuljon meg együtt élni egy ilyen partnerrel, vagy keressen valaki mást?

Hogyan kell szakítani?

Sajnos a kapcsolatokban szakítások is szerepelnek. Bár szinte mindenki egy életre szóló szerelemről álmodik, keveseknek sikerül. Ha a dolgok köztetek nem olyanok, mint régen, és ha csak küszködik a kapcsolatban, akkor ezek a fájdalmas szavak: "Válunk" következzenek. De hogyan kell elmondani és minimalizálni a fájdalmas következményeket? Tanácsot adunk!

Legújabb cikkek

Május elseje, a szerelem ideje

Május elseje, a szerelmesek ünnepe. Virágok és fák kezdenek virágozni mindenhol. Az állatok szaporodnak. A természet örül. Hagyd, hogy magával ragadja a tavaszi hangulat, és hívd el szerelmedet egy randevúra május elsején. Tanácsot adunk, hol és hogyan töltsön el egy ilyen varázslatos napot.

Mi zavarja a férfiakat a nőkben?

Mindannyian tudjuk, hogy a férfiak és a nők időről időre nem értik meg egymást. De mi a leggyakoribb oka a párkapcsolati vitáknak? Miért mennek a nők néha a férfiak idegeire? Kedves hölgyeim, nézzétek meg, mit tehettek, hogy szerelmüket száz százalékra fordítsák.

Tények és mítoszok a szerelemről, a szexről és a kapcsolatokról

Bizonyára ismersz számos mondást a szerelemről, a szexről vagy a kapcsolatokról. Melyikük igaz, és melyek csak mítoszok? Nézzük meg együtt a párkapcsolatokkal kapcsolatos leggyakoribb igazságokat és tévedéseket.

Csillogó egy kapcsolatban

Nem hiába mondják, hogy amikor egy nő találkozik egy férfival, a dolgok szépen elkezdenek szikrázni köztük. És nem, amikor a férfiak és a nők fizikailag és pszichológiailag teljesen különböző egyének. Ez azonban a kölcsönös szikra töltésétől függ. Legyen szó a vonzás szikráiról, vagy inkább a viták okozta szikrákról. Ha van pozitív szikra a kapcsolatban, az rendben van. Ha negatív, akkor ideje tenni valamit a kapcsolatoddal.

Szakadás a kapcsolatban

Találtad már magad olyan helyzetben, hogy még mindig együtt éltek, de mindkettőtöknek megvan a saját élete? Még mindig szeretitek egymást, de már semmi sem olyan, mint régen? Nem tudtok együtt élni, de egymás nélkül sem? Akkor érdemes elgondolkodni azon, hogy szünetet tartsunk a kapcsolatban! Mit jelent valójában egy kapcsolat megszakítása? Az, hogy néhány hétig-hónapig nem látjátok egymást, vagy a szerelmeteteknek vége?

Fotó dátum vagy dokumentálja a szerelem!

Élete legboldogabb időszakát éled? Találkoztál már végzetes szerelmeddel, és szeretnéd örökre megőrizni életed eme szép időszakának emlékeit? Nem számít, hogy újonnan szerelmes vagy, vagy már régóta randiztál. A lényeg az, hogy meg akar-e őrizni néhány szép kézzelfogható emléket erről az időszakról. Ha igen, akkor a közös élmények vagy életünk mérföldkövei fotódokumentációja lehet az ideális megoldás.