Szakítás az interneten keresztül

Szakítás az interneten keresztül

Manapság sokan azon a véleményen vannak, hogy az interneten keresztül történő szakítás valójában nem rossz dolog. Hiszen általa olyan sokan ismerik meg egymást, miért ne szakíthatnánk az ő segítségével? De egészen a közelmúltig a szakítás ebben a személytelen formában a legnagyobb gyávaságnak számított. Ma ez már nem ilyen szigorúan igaz. Mit lehet és mit nem tolerálni az internetes szakítás során?

Miért nem négyszemközt?

A személyes találkozás során gyakran kicsordulnak a könnyek, vagy elszállnak a kemény szavak. A szakítás önmagában fájdalmas dolog, még akkor is, ha mindkét fél egyetért ebben. És ez szinte soha nem történik meg a kapcsolatokban. Ha az interneten keresztül szakítasz, azt a benyomást keltheted a másikban, hogy nem is érdemes találkoznod, és négyszemközt elmondani, miért szakítasz. Ügyeljen arra, hogy ne keltse ezt a benyomást. Mindent úgy fogalmazz meg, hogy a lehető legkevesebb kárt okozz magadnak és a másiknak egyaránt.

Válassz megfelelő médiumot

Az interneten keresztül nyugodtan elgondolkodhatsz azon, hogy mit valójában mondani akarsz a másik személynek, és hogyan fogsz reagálni a bejövő válaszára. Az interneten keresztüli döntés „előnyös” különösen a félénk emberek számára. De a szakítás még mindig tisztán magánügy. Ha az interneten keresztül szeretne szakítani, válassza ki a megfelelő médiát. Használj levelezőt, skype-ot vagy icq-t. Ha már ezt az utat választotta, csak privát üzenetben írja meg, ne nyilvánosan, pl. Facebook-falon.

Állapot a "falon"

A Facebooknál maradunk egy ideig. A közösségi hálózatok számos módon megkönnyítik a kommunikációt. Kapcsolatban vagy távol élő barátokkal. Ugyanígy segíthetsz szerelmednek vagy távkapcsolatodnak is. Másrészt ezek az állapotok elég rosszul is érezhetik magukat. Főleg akkor, ha például hivatalosan megváltoztatja a Facebookon a státuszát "kapcsolatban", "eljegyzésben" "szingli"-re. A legrosszabb, amit tehetsz, hogy gyakorlatilag magyarázat nélkül megváltoztatod az állapotodat, és elvárod, hogy ez mindent megoldjon helyetted. Ilyen módon szakítani gyávaság.

Adj esélyt a másiknak

Még ha mindenáron el akarod kerülni a személyes találkozást, egy dolgot tarts szem előtt. Adj esélyt a másiknak is, hogy hozzászóljon a szakításhoz. Egyszerűen nem fair, hogy este tízkor írsz egy e-mailt a másiknak, majd azonnal kikapcsolod a számítógépet. Ketten voltatok kapcsolatban. Mindketten megvan a véleményetek a szakításról. Csak akkor szakíthatja meg a kapcsolatot, ha a másik személy nem válaszol. Az internetről, és abból a kapcsolatból.


Hasonló cikkek

Szerelem és állatöv jelek

Lélektársak vagytok a kedvesével? Azonban időről időre tesz valamit, ami nagyon feldühít? Mindig újra megcsinálja, bár azt mondod neki, hogy nem bánod? Kérdezd meg tőle (ha már régóta nem tudod), hogy melyik jegy alatt született. Meglepődhetsz, hogy egy jel mennyire hatással lehet nem csak a partneredre, hanem rád is.

A megértés művészete

Gyakran hallja azt a panaszt, hogy nem érti a másikat? Nem hiába mondják, hogy a férfiak a Marsról, a nők pedig a Vénuszról származnak. A másik megértése sokszor sokkal nehezebb, mint amilyennek látszik. Néha az a benyomásod, hogy egyáltalán nem érted a partneredet? Készítettünk néhány tippet a másik ember jobb megértéséhez.

A boldog kapcsolat építése művészet

Számtalan garantált recept létezik a boldog partnerség kialakítására. Azonban kevés a tisztán praktikus és egyszerű. Beszélj, ne bújj el, oldd meg a dolgokat. Mindez hosszú távú tanács. És ehhez nem mindenkinek van türelme! Négy gyakorlati tippet hozunk tehát, amelyeket azonnal elkezdhet gyakorolni.

Nem lehet gyerek? Hogyan kezeljük?

Egyébként elképzelted az életed, hogy ha találkozol valakivel, aki megéri, akkor letelepedsz vele, közös lakást kapsz, majd szülsz? Nem minden a tervek szerint alakul? Már mindened megvan, de még mindig hiányzik a gyerek? Hosszú évek óta próbál teherbe esni, és hirtelen azt mondja az orvos, hogy nagy valószínűséggel csoda lesz a terhessége, vagy a legrosszabb esetben egyáltalán nem lehet gyereke? Mit kell tenni ilyen helyzetben? Hogyan kezeljük?
Nem tud teherbe esni?

Hogyan küzdjünk a hűtlenség ellen?

Rájött, hogy partnerének/férjének szeretője van? Nem tud mit kezdeni vele? Össze kell pakolnia a csomagját, és megkérni, hogy távozzon? Kiabálni, sírni, hibáztatni kell? Vagy neked is kell keresned valakit és viszonozni a hűtlenséget? Melyik megoldás a legjobb? Hagyja, hogy aki megcsal, hagyja el, vagy bocsásson meg neki, és kezdjen új életet együtt?

Akivel esélyed sincs kapcsolatra

Bármilyen szép, sikeres vagy szimpatikus vagy, bizonyos típusú partnereket egyszerűen nem fogsz vonzani. Nem magukról a programozó személyekről beszélünk. Vannak, akik egyszerűen nem alkalmasak egy kapcsolatra. Nem járhatnak benne, és túl sokat élnek maguknak. Tehát milyen személyiségtípusokat érdemes kerülni?

Legújabb cikkek

Május elseje, a szerelem ideje

Május elseje, a szerelmesek ünnepe. Virágok és fák kezdenek virágozni mindenhol. Az állatok szaporodnak. A természet örül. Hagyd, hogy magával ragadja a tavaszi hangulat, és hívd el szerelmedet egy randevúra május elsején. Tanácsot adunk, hol és hogyan töltsön el egy ilyen varázslatos napot.

Mi zavarja a férfiakat a nőkben?

Mindannyian tudjuk, hogy a férfiak és a nők időről időre nem értik meg egymást. De mi a leggyakoribb oka a párkapcsolati vitáknak? Miért mennek a nők néha a férfiak idegeire? Kedves hölgyeim, nézzétek meg, mit tehettek, hogy szerelmüket száz százalékra fordítsák.

Tények és mítoszok a szerelemről, a szexről és a kapcsolatokról

Bizonyára ismersz számos mondást a szerelemről, a szexről vagy a kapcsolatokról. Melyikük igaz, és melyek csak mítoszok? Nézzük meg együtt a párkapcsolatokkal kapcsolatos leggyakoribb igazságokat és tévedéseket.

Csillogó egy kapcsolatban

Nem hiába mondják, hogy amikor egy nő találkozik egy férfival, a dolgok szépen elkezdenek szikrázni köztük. És nem, amikor a férfiak és a nők fizikailag és pszichológiailag teljesen különböző egyének. Ez azonban a kölcsönös szikra töltésétől függ. Legyen szó a vonzás szikráiról, vagy inkább a viták okozta szikrákról. Ha van pozitív szikra a kapcsolatban, az rendben van. Ha negatív, akkor ideje tenni valamit a kapcsolatoddal.

Szakadás a kapcsolatban

Találtad már magad olyan helyzetben, hogy még mindig együtt éltek, de mindkettőtöknek megvan a saját élete? Még mindig szeretitek egymást, de már semmi sem olyan, mint régen? Nem tudtok együtt élni, de egymás nélkül sem? Akkor érdemes elgondolkodni azon, hogy szünetet tartsunk a kapcsolatban! Mit jelent valójában egy kapcsolat megszakítása? Az, hogy néhány hétig-hónapig nem látjátok egymást, vagy a szerelmeteteknek vége?

Fotó dátum vagy dokumentálja a szerelem!

Élete legboldogabb időszakát éled? Találkoztál már végzetes szerelmeddel, és szeretnéd örökre megőrizni életed eme szép időszakának emlékeit? Nem számít, hogy újonnan szerelmes vagy, vagy már régóta randiztál. A lényeg az, hogy meg akar-e őrizni néhány szép kézzelfogható emléket erről az időszakról. Ha igen, akkor a közös élmények vagy életünk mérföldkövei fotódokumentációja lehet az ideális megoldás.